Ana Sayfa
Sayyün Tekstil
GENÇ, DİNAMİK, HIZLI VE ATILGAN
1998 yılında faaliyete geçen, çok yeni ve modern bir tesis olan Sayyün Tekstil A.Ş. Özellikle Triko ve Çorap sektöründeki müşterilerine mümkün olan en iyi kalitede kamgarn iplik sağlamaktadır.
Ayrıca kendi bünyesinde bulunan dokuma tezgahları ve dokuma sektöründeki müşterileri için dokuma ipliği üretmektedir.
Yüksek kalite ön planda bulundurularak titizlikle imal edilen mamuller, Sayyün Tekstil A.ş. nin sektördeki ileri gelen yerini çok büyük bir hızla kazanmasını sağlamıştır

Bünyesinde bulundurduğu ileri teknoloji ürünü büküm makineleri ile Elastanlı iplik üretimi de yapma olanağına sahip Sayyün Tekstil A.ş. ayrıca Kardeş kuruluş Saygın Tekstil A.S. nin büküm ihtiyacını da karşılamaktadır.
6.144 iğlik büküm tesisinde günlük yaklaşık 10.000 kg katlı iplik imal edilmekte ve bu kapasitenin 3.120 iğlik kısmı TFO özelliğine sahip olmakla beraber elastanlı çalışmaya elverişli olarak donatılmış vaziyette ve 3024 iğlik kısım Elastotwister olarak üretim yapmaktadır.

Müşterilerine farklı imkanlar sunmayı bir görev kabul eden Sayyün Tekstil A.Ş., bünyesinde geniş olanaklar sağlayan bir de boyahane bulundurmasının avantajı ile günlük 3.000 kg lık Çile Boyalı iplik üretimi de gerçekleştirmektedir.
Sayyün Tekstil A.Ş. bünyesindeki boyahanenin çok amaçlı ve günün gerekli teknolojisi ile donatılmış olması Boyahanenin Sayyün Tekstil bünyesinde gereken Tow, Tops, Çile ve Bobin boya ihtiyacını karşıladığı gibi Kardeş Kuruluş Saygın Tekstil A.Ş. nin de Boyalı Elyaf ihtiyacını karşılamasına imkan sağlamaktadır.
3.000 kg lık günlük Çile Boya üretiminin yanı sıra 10.000 kg lık günlük Tow, Tops, Bobin veya Elyaf boya üretimi bulunmaktadır.
Design By:media maus