Ana Sayfa
Firma olarak 1981 yılında Mahmud Sami Yangın Bey tarafından, Triko ve dokuma sektörlerine toptan iplik satışı amacı ile hayata geçirilen SAYGIN TEKSTİL TİC. VE SAN. A.Ş.; 1987 yılında ring iplik üretimine başlamıştır.
Bugün kapasitesi 35.000 iğ olan SAYGIN TEKSTİL TİC. VE SAN. A.Ş., Günlük 15.000 kg iplik üretimi ve onaylanmış kalitesi ile Türkiye'nin önde gelen iplik üreticileri arasında yer almaktadır.
SAYGIN TEKSTİL, kuruluşundan itibaren yılların getirdiği başarı neticesinde, 1998 yılında kamgarn İplik üretimi yapan SAYYÜN TEKSTİL TİC. VE SAN. A.Ş.'nin kurulmasına önderlik etmiştir. 1998 yılında entegre bir tesis olarak faaliyete geçen SAYYÜN TEKSTİL, çok kısa bir sürede, SAYGIN TEKSTİL gibi, sektörde üst düzeydeki yerini almıştır. 2001 yılında dokuma bölümünü de faaliyete geçiren SAYYÜN TEKSTİL her geçen gün ilerlemesine devam etmektedir.
Babaları Mahmud Sami Bey gibi, Tekstil sektöründe başarılara imza atmayı hedef edinen Ahmet Turan YANGIN ve Fatih Mehmet YANGIN kardeşler, babalarının ülkemize kazandırdığı 3 okuldan biri olan Mahmud Sami Yangın Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra eğitimlerini Amerika'da The American Intercontinental University'de Fashion Marketting ve Business Administration bölümlerinde tamamlayarak ülkelerine dönmüş ve halen her iki firmanın günden güne ilerlemesi için yoğun gayret sarfetmektedirler. 3. nesil de şimdiden ileride üstleneceği sorumluluğun bilinci ile hızla büyüklerini takip etmektedir.
" Toplam Kalite" bilincini en alt birimlere kadar benimsetip, müşterilerimizin istediği şartlardan daha mükemmel, hızlı ve ekonomik üretim sağlayıp, kalitede YETERLİ sözünü kullanmamaktır.(M. Sami Yangın)" sözünü firma ilkesi olarak benimsemiş 600 çalışanı ve tüm dünya çapındaki yüzlerce saygın müşterisi ile SAYGIN ve SAYYÜN TEKSTİL firmaları sektördeki yerini her geçen gün yükseltmeye devam edecektir.
SAYGIN TEKSTİL TİC. SAN. A.Ş.
Tarihçe
Design By:media maus